INNI O NAS

... co mówią o nas i o naszej szkole inni

Burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun

Burmistrz Dzierżoniowa
Marek Piorun

Burmistrz na 30-lecie szkoły

Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara są stale obecni w życiu artystycznym Dzierżoniowa. Występują podczas tradycyjnych popisów i koncertów tej placówki oraz na wielu imprezach miejskich, jak również podczas prezentacji w miastach partnerskich. Przynoszą również chwałę miastu, zdobywając nagrody w konkursach gitarowych, akordeonowych, zespołów kameralnych, konkursach solfeżowych i innych zmaganiach muzycznych. O dobrej kondycji szkoły świadczy też wprowadzanie nauki na nowych instrumentach.

Z okazji Jubileuszu Trzydziestolecia Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dzierżoniowie składam Całemu Gronu Jej Obecnych i Byłych Pracowników serdeczne podziękowania. Dziękuję także Wszystkim Uczniom i Absolwentom tej placówki za muzyczną pasję, za żmudne i jednocześnie twórcze podnoszenie swoich umiejętności. To dzięki Wam dzierżoniowianie mają co jakiś czas okazję posłuchać muzyki na żywo, a taka jest przecież najpiękniejsza. Słowa podziękowań należą się również środowisku Rodziców, których zachęta rozpoczyna nieraz muzyczne zainteresowania dzieci i młodzieży.

Życzę Szkole Muzycznej I Stopnia w Dzierżoniowie dalszych sukcesów artystycznych i pomyślnego rozwoju w kolejnych latach pracy

Marek Piorun - Burmistrz Dzierżoniowa

Dzierżoniów, dnia 28 października 2005 roku