PARTNERSTWO Z BISCHOFSHEIM

... nasi zachodni przyjaciele

Współpraca z Bischofsheim

Od 15 już lat trwa współpraca partnerskich miast Dzierżoniowa i Bischofsheim.

Założenia dotyczące współpracy

W ramach tej współpracy nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej wyjeżdżali do zaprzyjaźnionego miasta oraz przyjmowali gości w Dzierżoniowie.

Uroczyste koncerty z okazji nawiązania współpracy odbyły się 6 i 7 października 1990 roku. Z utworami Bacha, Corelliego, Wieniawskiego, Strausa oraz Gomółki i Maklakiewicza wystąpili: trio smyczkowe, kwartet akordeonowy oraz chór Polsko - Niemiecki, którym dyrygował Pan Horst Dieter Weber. Akompaniowała Pani Anna Piotrowska.

Przebieg współpracy

• 19 maja 1991 roku w ramach współpracy zespół instrumentalny naszej szkoły wykonał wspólnie z chórem "Germania" Mszę G-dur F. Schuberta w Kościele św. Jerzego w Dzierżoniowie, oraz w Kościele Pokoju w Świdnicy. Dyrygował H. D. Weber.
  • 29 maja 1993 roku w auli szkoły odbył się koncert z okazji Dni Dzierżoniowa "Absolwenci Miastu", na którym gościliśmy mieszkańców Bischofsheim.
  • 14 i 15 stycznia 1994 roku w Bischofsheim odbyły się uroczystości z okazji 125 rocznicy powstania Chóru "Germania". Na koncercie w Kościele Katolickim wykonano Kyrie, Credo i Agnus Dei z Mszy G-dur F. Schuberta; Trumpet Voluntary H. Percella i Sonatę da Chiesa A. Corellego.
  • W Bürgerhaus wystąpił zespół kameralny PSM Dzierżoniów i Liceum Muzycznego we Wrocławiu.
  • 7 października 1995 roku odbył się w Kinoteatrze uroczysty Koncert z okazji 5-lecia współpracy między Dzierżoniowem a Bischofsheim. Wystąpił zespół skrzypcowy przygotowany przez pana S. Kunerta oraz chór szkolny przygotowany przez panią G. Żebrowską.
  • 17 czerwca 1995 r. w Bischofsheim odbył się koncert w wykonaniu uczniów szkoły: Moniki Urlik oraz Łukasza Tworzydło.
  • W 1997 roku Handharmonika Spielring i Chór Germania zorganizowały zbiórkę funduszy, które przeznaczono na zakup komputera dla szkoły. Uroczyste wręczenie czeku nastąpiło na koncercie zespołu Handharmonika Spielring pod dyrekcją Stefana Finkenauera.
  • 18 października 1987 roku odbył się koncert w naszej szkole dla gości z zespołu akordeonowego z Niemiec. W programie zaprezentowali się uczniowie: W. Staszewska , K. Kunicki, M. Bałandynowicz, M. Ulrik, zespół akordeonowy, trio gitarowe, K. Dolińska , E. Grzejdziak.
  • 25 października 1998 roku uczniowie szkoły gościnnie wystąpili w Bischofsheim. Zagrali K. Balawejder, M. Łykowska, W. Staszewska, K. Kunicki, A. Kozłowska, D. Bzdeń, D. Staszewska, M. Urlik, chór szkolny oraz kwintet akordeonowy.
  • 14 maja 1999 roku szkoła zagrała koncert w Klubie Pegaz dla mieszkańców Bischofsheim. Wystąpili: J. Wiśniowski, K. Kunicki, K. Zarzycka, M. Lech, J. Konopka, kwartet gitarowy i kwintet akordeonowy.
  • 6 maja 2000r. odbył się koncert w klubie Pegaz dla delegacji oficjalnej zagrali: M. Lech, D. Henke, M. Szafran, J. Markiewicz, M. Łykowska ,N. Sobczak, trio gitarowe i kwartet smyczkowy.
  • 3 czerwca 2000 roku w ramach obchodów X-lecia podpisania partnerstwa pomiędzy Dzierżoniowem a Bischofsheim odbył się uroczysty koncert, na którym wystąpili: M. Szafran, J. Markiewicz, D. Henke, M. Łykowska, N. Sobczak i duet gitarowy.
  • Wiosną 2004 roku odbył się koncert dla gości z zaprzyjaźnionego miasta Bischofsheim w auli PSM I st. w Dzierżoniowie. Po koncercie goście obejrzeli wystawę zdjęć z koncertów polsko-niemieckich.

Koncert w Bűrgerhaus z okazji 150 lat chóru "Germania" rok 1994 Koncert w Bűrgerhaus z okazji 150 lat chóru "Germania" rok 1994

Koncert z zespołem akordeonowym Handharnonika Spielring rok 1998 Koncert z zespołem akordeonowym Handharmonika Spielring rok 1998

10 lat partnerstwa miast Dzierżoniów i Bischofsheim 10 lat partnerstwa miast Dzierżoniów i Bischofsheim

Koncert w Bűrgerhaus z okazji 150 lat chóru "Germania" rok 1994 Spotkanie w Dzierżoniowie rok 2004
delegaci z Bischofsheim
min. Burmistrz Reinhard Bersch.