DZIEŃ PATRONA

... obchody swięta patrona w szkole

27 października 2006 r.

ROK Z KILAREM W SZKOLE MUZYCZNEJ

27 października 2006 r. w I rocznicę nadania dzierżoniowskiej Państwowej Szkole Muzycznej imienia Wojciecha Kilara społeczność szkolna obchodziła jako Dzień Patrona.

W odnowionej auli szkolnej wystąpił z koncertem wałbrzyski Futyma Kwintet, a w programie znalazły się m. in. kompozycje Kilara do filmów Dziewiąte wrota, Ziemia obiecana i Pan Tadeusz oraz utwory W. A. Mozarta i W. Lutosławskiego.

Poza symbolicznym i prestiżowym patronatem wybitnego kompozytora, szkoła korzysta także z bardziej wymiernej pomocy, której udziela miasto. Na uroczystości gościli burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun, przewodniczący rady miejskiej Henryk Smolny oraz przedstawiciele Urzędu Miasta; był także zaprzyjaźniony ze szkołą znany poeta Adam Lizakowski.

Dyrektor Anna Tabisz podziękowała przedstawicielom władz Dzierżoniowa za sfinansowanie remontu auli, która na co dzień służy młodym muzykom jako ich pierwsza sala koncertowa.

Z patronem szkoły i jego muzyką był również związany konkurs, w którym uczniowie mogli wykazać się uzdolnieniami plastycznymi. Podczas uroczystości wyróżniono prace uczniów: Marty Domagały, Krzysztofa Gacka, Martyny Kostrzyckiej, Julii Pietrusewicz, Marii Rudnickiej i Aleksandry Lis.

Dyrektor Anna Tabisz i grono pedagogiczne Państwowej Szkoły Muzycznej w Dzierżoniowie pragną podziękować Rodzicom za wkład w przygotowanie obchodów Dnia Patrona.

Koncert Koncert

Prezentacja Prezentacja